שירותי סטרימינג לסרטים

בשנים האחרונות תופעת הסטרימיג (או בעברית: הזרמת מידע) באינטרנט החלה לתפוס תאוצה משמעותית בשנים האחרונות. את המהפך בישראל מובילות מספר חברות מצומם שמספקות שירותים למגוון רחב של ישראליים.

Netflix – שירות הסטרימינג הפופאלרי בעולם

Netflix

השירות המפורסם מאפשר צפייה בסרטים וסדרות לצפייה ישירה מהמובייל, המחשב או הטלוויזיה. נטפליקס שהקומה ב-1997 בקליפורניה סוחפת אחריה מעל 190 מדינות ובניהן, אותנו, ישראל. כיום, מעל 1.2 מליון ישראליים צופים בכל חודש בנטפליקס ונהנים מתכנים איכותיים במהירות ובקלות. Netflix מציעה 3 מסלולים לצפייה בסרטים: חבילת בסיסית (Basic) ב-32.90 ש"ח לחודש, חבילה סטנדרטית (Standard) ב-46.90 וחבילת פרימיום (Premium) ב-60.90 ש"ח לחודש.

המתחרות הישראליות

לאור כניסתה של ענקיות סטרימינג לצפייה ישירה לישראל, נאלצו חברות הטלוויזיה הישראליות להצטרף לעולם האינטרנטי. Yes השיקה את STING TV ו-HOT השיקה את NEXT TV שמטרתן לספק תחליף קונקרטי לשירותי הסטרימינג שתומכים כרגע בישראל. השירותים הללו ודומים אחרים מציעים סרטים לצפייה ישירה בתשלום חודשי קבוע בנוסף לערוצים כטלוויזיה רגילה הפועלת על רשת האינטרנט.

תחרות זה טוב! או שלא?

התחרות בין חברות הטלוויזיה היא כמעט תמיד נהדרת עברונו, הצרכנים, שנהנים ממחיר כבלים או סטרימינג נמוך למדיי. מאז כניסתם של ענקיות הסטרימינג לישראל, ניכר ברווחיהם של YES ו-HOT דכדוך משמעותי בלתי נמנע שייתכן ויאלץ לגרום לסגירתם של אותם חברות ענק ישראליות בשנים הבאות.

תחרות

הסיבה לתחרות ה'לא הוגנת' היא כי לנטפליקס כדוגמה אין צורך באלפי עובדים ישראליים שיספקו תמיכה טלפונית, או התקנת כבלים ושירותים דומים, אלא רק מספר בודד של אנשים לתרגום התכנים (או קנייתם) ותחזוק שוטף לתרגום הפלטפורמה.

מה הלאה?

המצב ברור לכלל הגופים – בעתיד הקרוב מאוד נחווה שינוי עצום בעולם הסטרימינג ושירותי הכבלים. אנו מאמינים כי כלל הגופים יעברו לשירותי סטרימינג בלבד בכדי להוזיל עלויות. תהליך הצפייה יהפוך לאוטומטי לחלוטין ולא ניאלץ לדבר עם נציג לקוחות בכדי להנות מסרט. עם זאת, OrlandoVOD ואתרים דומים אחרים ימשיכו לספק לגולשים תכנים באיכות גבוהה בלחיצת כפתור בודדה.