סטרימרים לסרטים

עם השנים התחלנו גם בישראל להתקדם למכשירים קטנים, קומפקטיים, מבוססים אינטרנט בשם מזרימי מדיה – או בשמם המוכר: הסטרימרים.

streamer

מה זה Streamer?

סטרימר הוא 'הממיר החדש' לבית שלכם, במילים אחרות, הוא קופסה קטנה שמאפשרת סרטים לצפייה ישירה או צפייה בסדרות. ה-Streamer הוא נגן שמבוסס על האינטרנט, בניגוד לממירים, הוא מחפש את הסרטים והסדרות ברחבי האינטרנט ומאפשר להציג אותו על המסך שלכם. הסטרימר הוא בסופו של דבר מחשב קטן עם יכולות מצומצמות.

אז איך בפועל אני יכול לראות משהו עם הקופסה הזו שקניתי? לסטרימר שלנו, בדיוק כמו בטלפון החכם, ניתן להתקין שירותי סטרימינג לסרטים; נטפליקס, ספוטיפיי ויוטיוב הם שירותי סטרימינג מוכרים שניתן להפעיל במכשיר. מרבית הסטרימרים מגיעים עם מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) ולכן מאפשרת לנו להתקין אפליקציות גם מה-Play Store של גוגל.

קודי – סטרימינג לסרטים

kodi

התוכנה המוכרת בתחום הינה קודי. Kodi היא אפליקציה שניתן להתקין והיא מאפשרת חווית משתמש נעימה לחיפוש תכנים רלוונטים. קודי מפותחת בצורת קוד-פתוח (Open Source) ובכך מאפשרת לכולם לתרום להוספת פיצ'רים או תיקון באגים. איך התוכנה עובדת? פשוט מאוד, קודי מגדירה מעין תקן למאגרי מידע שבה היא מחפשת, כל מי שרוצה להוסיף את מגוון תכניו לקודי חייב לעמוד בתקן זה. ואנחנו? אנחנו נצטרך פשוט להוסיף את אותם מאגרי מידע להגדרות הקודי שלנו ולחפש באמצעות השלט מה אנחנו רוצים לראות.

מאגרי המידע של קודי מטופחים על ידי אנשים וחברות פרטיים, ולכן, נמצא ברשת אלפי מקורות שונים. אחד הפיצ'רים המעניינים בקודי הוא הוספת התרגום לסרטים. במידה ונחפש סרטים לצפייה ישירה, נצטרך למצוא סרט עם תרגום מובנה. לעומת זאת, קודי מאפשר לנו למצוא סרטים ממקור אחד ותרגום ממקור אחד, ולחבר בניהם, מה שמאפשר לנו אין סוף קונבנציות בכל מיני איכויות שונות.

פופקורן טיימ – גם בסטרימרים

popcorn time

Popcorn Time היא תוכנה שמאוד מזכירה את קודי הן בממשק שלה והן באפשרויות המגוונות. פופקורן טיימ עבדה מספר שנים למחשבי Windows בלבד ובזמן האחרון, ולאחר פיתוח רב, אנו יכולים להוריד גם בסטרימר אפליקציית Popcorn Time. האפליקציה תאפשר לנו מספר אופציות זהות עם מאגרי מידע שונים, ומכאן, שווה לנו להוריד את שניהן ולחפש תוכן בשניהן במקביל.