איך לבחור סרט טוב

קורא לנו לא מספר פעמים שאנחנו מדפדפים ברשימת הסרטים לצפייה ישירה ומתלבטים איזה סרט נרצה לראות. התהליך של בחירת סרט יכול להימשך דקות, שעות או ימים, אז איך מקצרים את זה?

בחירת הסרט המתאים על ידי קטגוריה, ביקורות ועוד

לכל אירוע יש קטגורית סרטים מתאימה, אם נראה סרט למשפחה – ישנם סרטים משפחתיים, במידה ונבלה עם חברים, נוכל לבחור בקומדיה, אקשן או אולי אימה. בכדי למצוא את הסרט המתאים, עלינו קודם כל להבין באיזה קטגוריה לבחור. לאחר שנבחר קטגורית סרטים, מבחר הסרטים יצומצם משמעותית ונוכל למצוא בקלות יותר את הסרט שלנו.

לאחר מכן, נוכל לבחור בסרטים החדשים ביותר – בהנחה ואנחנו לא יודעים איזה סרט נרצה לראות, תמיד נוח לחפש על פי הסרטים החדשים ביותר – בדרך כלל הם מותאמים יותר לזמננו, רלוונטים ומהנים יותר עברנו. ברגע שסידרנו את הסרטים על פי תאריך הפרסום שלהם, נוכל לחפש קרטריון נוסף – ביקורות.

IMDb

לכל סרט שנבחר יש ציון שקיבל על ידי כמה מדרגים;

IMDb – האתר Internet Movie Database, או בעברית, מסד נתונים (מאגר) של סרטים, מכיל מידע על כל סרט, הדירוג שקיבל על ידי מדרגים מובילים ודעת הגולשים. האתר מבוסס על השפה האנגלית אך מאפשר לצפות במידע עבור סרטים ישראליים גם כן. האתר מכיל מידע על השחקנים שמופיעים בכל סרט, סצנות מובילות ותמונות מן הסרט. לרוב הסרטים באתר יש טריילר באנגלית, תקציר וציון כולל שקיבל. על פי הנתונים האלו, יהיה ניתן להעריך טוב יותר האם כדאי לנו ומתאים עברנו לראות את הסרט.

Seret.co.il – סרט הוא אתר שפועל שנים רבות בישראל במטרה להציע לגולשיו מידע בעברית על סרטים מובילים. בדומה ל-IMDb האתר 'סרט' מציע ביקורות בעברית על ידי גולשים, ציון כולל, טריילר (עם תרגום מובנה) ותקציר בעברית. מאגר הסרטים שקיימים הוא קטן משמעותית מהאתרים העולמיים וכן כמות הביקורות, אבל Seret מאפשר לנו לקבל מידע נוח בעברית שנוכל לבסס את בחירתנו אודותיו. 

אתרי בתי הקולנוע הישראליים – הסרטים החדשים שמשודרים בבתי הקולנוע מופיעים באתרים של אותם מקרינים. באתרים הללו נוכל למצוא מידע נוסף אודות הסרט והאם הוא מתאים עברונו, בדרך כלל כל חברה מציינת עבור מי מיועד הסרט – וככה נוכל לפסול את הסרט במידה והוא לא מתאים לנו ולמטרותינו.

OrlandoVOD – אורלנדו מציין בכל סרט את הדירוג של IMDb בצמוד לתקציר בעברית, עם טריילר מיוטיוב שכולל תרגום מובנה וביקורות מובילות. הסרטים באורלנדו מסודרים על פי קטגוריות, כמו 'סרטים שעלו לאחרונה'. נתוני המשתמשים מראים כי מציאת סרט באורלנדו לוקחת בממוצע דקה אחת בלבד.

טריילרים - לראות או לא?

לא מעט אנשים נמנעים מצפייה בטריילרים של סרטים, ומסיבה מוצדקת. הטריילרים של הסרטים מכילים בדרך כלל את כל רגעי השיא בסרט ומעלה ספויילרים רבים. בסרטי קומדיה, נוכל למצוא בטריילרים כל בדיחה שקיימת בסרט בכדי לדחוף אותנו לראות אותו – למרות שייתכן ולאחר מכן לא נהנה ממנו. במידה ואנו מתלבטים, לא מצאנו המלצות או השתכנענו מהתיאור – כדאי לעבור לטריילר ורק לאחר מכן להחליט. בסופו של דבר, אנחנו לא רוצים לבזבז שעה וחצי על סרט גרוע.

טריילרים לסרטים